Profil spoločnosti GALIMEX s.r.o.


Spoločnosť GALIMEX s.r.o. bola založená spoločenskou zmluvou vo februári 1992 tromi spoločníkmi, menovite: Ing. Milan Gálik, Jozef Čeman a Peter Uhrík. Zloženie majiteľov spoločnosti sa postupom času menilo a dnes spoločnosť vlastnia Peter Uhrík, Jozef Čeman, Ing. Igor Uhrík, Ing. Miroslav Kužel a Ing. Miroslav Kojtal.

Od začiatku bola zameraná na predaj, prenájom, údržbu a opravu motorových vozidiel. V tomto odbore sa spoločnosť etablovala na autorizovaného dealera značiek Škoda, Volkswagen a Audi.

01_2014_salon_vw_mt.jpg

Dodnes sa spoločnosť zaoberá predajom a servisom nových, ale aj ojazdených osobných i úžitkových vozidiel uvedených značiek. Firma vo svojich počiatkoch existovala prakticky v jednej kancelárii. Postupne sa rozrástla a dnes zamestnáva viac ako 100 zamestnancov. V Martine sa nachádzajú salóny VW a ŠKODA. V Žiline sú autosalóny pre VW, AUDI aj ŠKODA. V obidvoch prevádzkach sú servisné centrá so značkovým moderným vybavením.

02_201409_galimex_salon_audi_za.jpg 03_201409_galimex_salon_vw_za.jpg

Dnešná moderná doba si vyžadovala aj zmodernizovať autosalóny, kde by mal zákazník na jednom mieste nielen predaj vozidiel, ale aj servisný príjem, aktívne odovzdávanie vozidiel ako aj predaj originálneho príslušenstva jednotlivých značiek. Preto sme v roku 2011 zrekonštruovali salón Audi Žilina, v roku 2012 salón Volkswagen v Žiline. V roku 2013 bola ukončená rekonštrukcia salónu Volkswagen v Martine, v r. 2014 sme zrealizovali rebrending salónu ŠKODA v Žiline a v roku 2015 sme postavili nový salón ŠKODA v Martine podľa štandardov výrobcu.

04_salon_skoda_mt_web.jpg 05_salon_skoda_za.jpg

PREDAJ AUTOMOBILOV

Od vzniku spoločnosti sa Galimex s.r.o. môže pochváliť predajom viac ako 26.000 nových vozidiel, čo iste svedčí o silnej a stabilnej pozícii firmy. Predaj vozidiel zabezpečujú skúsení predajcovia, ktorí úspešne absolvovali rad školení a previerok ich schopností a sú teda plne erudovaní postarať sa o Vaše potreby pri výbere automobilu. O ich práci svedčí aj fakt, že ročne predajú cca 500 vozidiel Škoda a VW, 100 vozidiel VW úžitkové a 100 vozidiel Audi, čo ročne činí cca 1200 nových vozidiel a viac ako 80 ojazdených vozidiel. Vo všetkých našich predajniach obslúžia predajcovia svojich zákazníkov v pracovných dňoch od 7:30 do 17:00.

06_2014_galimex_audi_interier.jpg 07_2014_galimex_vw_interier.jpg

Už dlhšiu dobu majú naši zákazníci možnosť vďaka internetovej stránke www.galimex.sk získať podrobný prehľad o všetkých voľných skladových, ale i objednaných nových vozidlách, pričom si môžu ktorékoľvek vozidlo z ponúkaného zoznamu priamo zarezervovať, prípadne urobiť konfiguráciu s namodelovaním vlastného auta. Zároveň sa môžu objednať na predvádzaciu jazdu, na servis atď. O výhodách takéhoto objednávania sa malo možnosť presvedčiť už mnoho zákazníkov.

Dlhoročná spolupráca s najväčšou leasingovou spoločnosťou a jednotkou na trhu v oblasti leasingu vozidiel na Slovensku, spoločnosťou Volkswagen Finančné služby Slovensko s.r.o., umožňuje vďaka on-line prepojeniu schválenie Vašej zmluvy na počkanie. Galimex s.r.o. dlhoročne patrí do špičky medzi predajcami na Slovensku, ktorí poskytujú financovanie koncernových vozidiel práve cez túto spoločnosť, o čom iste svedčí množstvo ocenení „Zlatý piest“ od VWFS s.r.o.


PREDAJ NÁHRADNÝCH DIELOV

Firma rozšírila svoje pôsobenie i na predaj originálnych dielov a príslušenstva, preto pri oboch prevádzkach sú rozsiahle sklady dielov a autodoplnkov. V prípade Vašej potreby sme schopní vo veľmi krátkom čase zabezpečiť akýkoľvek originálny náhradný diel značiek spadajúcich do koncernu VW. Umožňuje nám to unikátny systém objednávania ND a rovnako aj každodenný (v pracovné dni) rozvoz ND. Vami požadovaný ND vieme dodať do 24 hodín od vystavenia objednávky. Zabezpečujeme dodávku cca 900.000 originálnych dielov v prvotriednej kvalite. Pre klientov, ktorí odoberajú od nás pravidelne takého diely vieme poskytnúť výrazné zľavy a vieme sa dohodnúť na individuálnom fakturovaní.


Poskytujeme tiež opravárenské knowhow:

- odborné poradenstvo

- technická pomoc a rady ohľadne montáže u nás zakúpeného materiálu

- technické informácie od výrobcov vozidiel

08_2014_galimex_profil_prislusenstvo.jpg

SERVIS AUTOMOBILOV

Galimex, ako zmluvný autoservis so svojimi dvomi servisnými centrami v Martine a Žiline je vybavenými modernou technológiou, skúseným a certifikovaným personálom. V modernom servise používame výhradne kvalitné náradie, dielenskú výbavu a špeciálne prípravky predpísané výrobcami ŠKODA , AUDI a VW. Nakoľko spoločnosť Galimex je držiteľomm certifikátu kvality ISO 9001/2015 spĺňa všetky kritéria výrobcov v oblasti riadenia kvality predajných aj servisných procesov.

09_2014_galimex_servis_prijem_mt.jpg 10_2014_galimex_dielna_geometria.jpg

Poskytované služby

• záručný a pozáručný servis vozidiel VW, Škoda, Audi kompletná diagnostika
• elektroservis
• diagnostika vozidiel
• pneuservis
• inšpekčné servisné prehliadky
• kontroly pred a po zimnej prevádzke
• klampiarske a lakovacie práce
• zapožičanie náhradného vozidla pri oprave
• služba vyzdvihnutia a odvozu vozidla zákazníka
• služba odvozu a dovozu zákazníka
• odťahová služba NON-STOP
• príprava vozidiel na technické, emisné kontroly a kontroly originality
• autoumyvárka – ručné umývanie a vyčistenie interiéru vozidiel
• zásahové vozidlo SERVIS MOBIL NON STOP
• spolupráca s poisťovňami pri poistných udalostiach /od obhliadky až po krycí list/
• Expres servis
• Dialógový /priamy/ príjem vozidiel do servisu
• predaj originálnych dielcov a originálneho príslušenstva
• požičovňa autopríslušenstva
• zber a likvidácia starých vozidiel /Galimex EKO, a.s./
• predaj dielcov cez internet e-shop www.autosortiment.sk

VERNOSTNÝ PROGRAM

galimexclub500.jpg V roku 2009 sme spustili aj vernostný program našej spoločnosti pod názvom GALIMEX CLUB. Je to program, prostredníctvom ktorého môže ktorýchkoľvek zákazník, ktorý sa pri vystavovaní faktúr za servisné služby, predaj ND a príslušenstva preukáže klubovou kartou Galimex Club, využívať výhody poskytované spoločnosťou Galimex s.r.o. vo všetkých jej servisných prevádzkach ako aj na internetovej predajni www.autosortiment.sk . Podmienky programu nájdete vo všeobecných podmienkach vernostného programu Galimex CLUB.


POŽIČOVŇA VOZIDIEL

201302_avis_90.jpg

Galimex s.r.o. pripravil pre svojich zákazníkov aj novinku. Nakoľko sa zvýšili dotazy o zapožičanie vozidiel, spustili sme od začiatku roka 2013 v spolupráci so spoločnosťou United Rental Group s.r.o. požičovňu automobilov známu pod označením AVIS. V našej pôsobnosti je celé severné Slovensko. Vozidlá sú k dispozícii priamo u nás, sú poistené, majú diaľničné známky.

SPOLUPRÁCA S POISŤOVŇAMI - šetríme čas a peniaze

Poisťovní je na slovenskom trhu niekoľko, je len na Vás koho a aký produkt si vyberiete. Spoločnosť Galimex má zmluvy s niekoľkými spoločnosťami. Od nás už nemusíte behať do poisťovne, ale môžete urobiť všetko pod jednou strechou. V prípade kúpy nového/jazdeného vozidla Vám naši predajcovia priamo v Galimexe zabezpečia povinné zmluvné poistenie aj KASKO - havarijné poistenie. V prípade poškodenia vozidla a likvidácie škody vrátane opravy vozidla poskytujeme "bezobhliadkový zmluvný servis", t.j. vykonávame opravy na motorových vozidlách a priamo u nás/zmluvnom servise/ môžeze nahlásiť škodu a náš pracovník vykoná obhliadku.
Je to jednoduché a s minimom peňazí:
- vozidlo pristavíte do servisu
- nahlásite škodu priamo v príslušnej poisťovni /buď cez bezplatné infolinky, Call centrá/, alebo priamo v servise
- vyhlásenie o škodovej udalosti vykonáte priamo v servise
- obhliadku vozidla bude vykonaná priamo v servise
- po ukončení opravy prevezmete vozidlo priamo v servise
- poisťovňa vystaví krycí list a uhradí náklady za opravu priamo servisu


PROJEKT ŠKOLA

Galimex myslí aj dopredu a vie, že je potrebné vychovávať mladých ľudí. Preto podporuje Strednú odbornú školu dopravnú v Martine-Priekope ako aj Dopravnú akadémiu v Žiline. Poskytujeme podmienky pre odborný výcvik v študijných a učebných odboroch cestnej dopravy. Uvedené školy sú tiež podporované Zväzom automobilového priemyslu a Cechom predajcov automobilov v regióne Žilinského samosprávneho kraja.


LIKVIDÁCIA STARÝCH VOZIDIEL

V areáli Galimex Martin vznikla v roku 2007 akciová spoločnosť Galimex EKO. Jej zameraním je výkup a likvidácia starých vozidiel určených k likvidácii a hlavne ekologické spracovanie odpadu. Spoločnosť je vybavená technológiou, ktorá zaručuje maximálne ekologické rozobratie starých vozidiel , následné triedenie a ekologické skladovanie vzniknutých odpadov ako aj spracovanie niektorých odpadov ich drvením a mletím. Otázky životného prostredia je potrebné riešiť na každej úrovni v spoločnosti. Príroda dáva človeku vždy príklad. Nič by nemalo zostať nevyužiteľné alebo nebezpečné pre okolie. Veríme, že spoločnosť Galimex EKO a.s. prispeje svojim dielom k záchrane prírody.

11_2014_galimex_galimexeko_foto.jpg

Vedenie spoločnosti, organizačná štruktúra

Riaditeľom spoločnosti je p. Peter Uhrík, obchodným riaditeľom zodpovedným za predaj vozidiel značky AUDI, VW, ŠKODA a predaj ojazdených vozidiel, ako aj za predaj náhradných dielcov a príslušenstva je Ing. Igor Uhrík. Vedúcim predaja značky VW je Ing. Miroslav Kužel. Vedúcim servisu v stredisku Žilina je p. Peter Uhrík ml. a vedúcim servisu v Martine je p. Alexander Vladár.

Základnou riadiacou normou je organizačný poriadok, ktorý upravuje kompetenčné vzťahy v spoločnosti v súlade s organizačnou štruktúrou spoločnosti, obchodným zákonníkom a ostatnými právnymi predpismi. Ďalšími nástrojmi riadenia sú platné smernice, príkazy riaditeľa a vedúcich jednotlivých oblastí, pracovné postupy.

Spoločnosť Galimex vybudovala a zaviedla systém manažérstva kvality podľa platných noriem /ISO/ a požiadaviek pre štandardy výrobcov a importérov. Už v r. 2004 získala CERTIFIKÁT za predaj a servis od TUV Management Service GmbH. Bol to ďalší krok k získaniu trvalého miesta v oblasti predajcu a poskytovateľa servisných služieb osobných a úžitkových automobilov na slovenskom trhu, ale aj v európskom meradle.